O czym jest ten blog ?

Od dawna już myślałam o założeniu bloga. Zwłaszcza, że stosy partytur i utworków, których nikt nigdy nie zagrał powiększały się w przerażającym tempie i powoli zajmowały każdą moją wolną przestrzeń. Stąd przyszedł mi do głowy pomysł, aby swoją bardzo jeszcze amatorską twórczością się z kimś podzielić, aby nie była tylko "sztuką dla sztuki" zamknięta szczelnie w szufladzie.






Muzyka poważna zawsze mnie interesowała, a już szczególnie jej sakralne elementy. Dlatego pod warsztat biorę zazwyczaj utwory z Taize lub inne chrześcijańskie ostinata i kanony, chociaż "świeckie" dzieła też czasami pojawiają się w moim zeszycie. Póki co, nie piszę nic poważniejszego od zera, raczej aranżuję to, co już powstało czy zapisuje w nutach utwory opublikowane tylko w wersji audio.

Korzystam z programu MuseScore, więc raczej nie należy się spodziewać przedniej jakości publikowanych materiałów, zwłaszcza, że oprócz czterech lat szkoły muzycznej I stopnia nie mam żadnego muzycznego wykształcenia i większość operacji muzycznych robię tylko " na wyczucie ".

I taką umiejętnością czucia muzyki chciałabym się z Wami podzielić na tyle, na ile potrafię.
Mam nadzieję, że ten blog pomoże czy chociaż zainspiruje Was do twórczej działalności muzycznej, której nie sposób nauczyć się w żadnej szkole. Byłabym niezmiernie szczęśliwa, wiedząc, że moja praca się komuś przydaje ☺

Powrót z zaświatów po kilku latach

Pewnego dnia przypomniałam sobie, że w liceum pisałam bloga. Ta myśl przyszła do mnie całkiem niespodziewanie, w momencie, gdy zastanawiałam się czy nie zacząć dzielić się swoimi materiałami, które tworzę dla swoich uczniów, licealistów, jako nauczycielka języka polskiego. Tak więc z zupełnie innej perspektywy, z innego miasta i pod innym nazwiskiem postanowiłam wrócić do pisania o muzyce, a omówienie roli środków stylistycznych zostawiam sobie na później.

Komentarze

  1. Nie wiem czy dotrze ten komentarz bo jest juz 2021rok. Chcialbym sie cos wiecej dowiedziec jak sie uczyc rytmu muzycznego dla kogos z dysleksja.
    Czy jest mozliwy kontakt .

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

JAK CZYTAĆ NUTY - ZAPIS NA PIĘCIOLINII

JAK CZYTAĆ NUTY - RYTM

JAK CZYTAĆ NUTY - NAZWY LITEROWE